Lody

Działając na rynku Wałbrzyskim od 1968 roku

udało nam się podbić serca tak wielu klientów. Posiadamy bogatą historię naszej działalności.
Jednym z etapów naszego rozwoju była i jest produkcja lodów.
Chętnie zatem opowiemy, jak to było kiedyś.

Lody to część historii Cukierni Oleńka

Lodziarstwo w czasach komunizmu było bardzo proste. Z racji małej dostępności do surowca i maszyn, produkcja była bardzo ograniczona. Do wyboru było mało smaków i właściwie każdy produkował tak samo. Lody zrobione z mleka, jajek i cukru, nie miały zbyt złożonej konsystencji i nie zachwycały różnorodnością, ale były pyszne i zdrowe.

Nasza cukiernia musiała zrezygnować z produkcji lodów, gdy w latach 90-tych firma weszła w fazę intensywnego rozwoju i przebudowy. Lody trzeba było odłożyć na potem. Przez tyle lat w branży lodziarskiej zmieniło się wiele. Obecnie na rynku są dostępne różnorodne lody: przemysłowe, z automatów, popularne lody gałkowe. Jest wiele wielkich firm, które obiecują nam jakość i super smak, ale ich lody mają długi termin ważności i długą etykietę. 

dobre lody ...

to takie, które były robione wczoraj. Nie mają w sobie konserwantów, spulchniaczy, barwników i polepszaczy.

Dlaczego? Ponieważ nie muszą. Nic nie pobije smaku świeżego mleka, śmietanki, cukru, prawdziwej czekolady, truskawek albo jogurtu. Tego nie trzeba poprawiać.

Naszym marzeniem było robić lody z prawdziwego zdarzenia, do tego potrzebowaliśmy miejsca, maszyn i kilku lat szkolenia się. Dlatego w 2015 roku nasz zakład przeszedł remont, kupiliśmy specjalistyczny sprzęt, przeszliśmy liczne kursy.

Dzisiaj z dumą możemy ogłosić, że w końcu nam się udało. Nasi klienci mogą spróbować, pysznych, naturalnych lodów produkcji Cukierni Oleńka.

Cukiernia Oleńka - Wałbrzych © 2024
Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęć zamieszczonych w serwisie https://www.cukiernia-olenka.pl/
należą do właściciela marki Cukiernia Oleńka - Wałbrzych. Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione.